مخزن هوا فشرده کمپرسور اسکرو

مخزن هوا فشرده

نوعی مخزن است که برای تمامی کمپرسور های باد ضروری میباشد و به عنوان یک وسیله ذخیره کننده باد عمل میکند. با وجود این که مخزن هوای فشرده برای همه دستگاه های کمپرسور لازم و ضروری است ولی در برخی موارد نادیده گرفته میشود. در واقع مخزن هوای فشرده باعث میشود تا از افت فشار در سیستم هوای فشرده جلوگیری شود و همین موضوع عملکرد سیستم هوای فشرده را بهتر میکند مخزن هوای فشرده همچنین از هزینه های اضافی نگهداری و تعمیر کمپرسور تا حد زیادی میکاهد
استفاده از مخزن ذخیره باد مزایای زیادی دار که در ادامه به شرح آن میپردازیم:
۱.استفاده از مخزن، تعداد دفعات روشن و خاموش شدن که باعت کشیدن آمپر اولیه بالا میشود(load – unload) و مدت زمان زیر بار بودن کمپرسور هوای فشرده را به میزان زیادی کاهش می دهد و به همین دلیل باعث افزایش عمر کمپرسور و لوازم جانی و مصرفی کمپرسور و کاهش هزینه های برق میوشد.

۲.به دلیل زیاد بودن سطح مقطع در مخازن هوای فشرده، باعث خنک شدن هوای فشرده شده خروجی از کمپرسور می شود و همین کار باعث می شود در مخازن ذخیره، بخار موجود در هوا کندانس شده و به صورت قطعات مایع در کف مخزن جمع میشود که با تعبیه یک شیر برقی زیر مخزن مایع جمع شده خارج می گردد. (رطوبت هوا و روغن)

۳.بکارگیری مخزن هوای فشرده، نوسانات فشار به وجود آمده در کمپرسور کاهش می یابد وفشار در سیتم هوای فشرده همواره ثابت میماند
۶.همچنین استفاده از مخزن هوای فشرده کمپرسور میتوان به ذخیره و تامین هوای فشرده در زمان اوج مصرف دستگاه های داخل کارگاه که باعت میشود دیگر نیازی به خرید کمپرسور با ظرفیت بالاتر نبوده وهزینه های کلی را کاهش میدهد.
۵.در این مخزن ها (مخزن کمپرسور باد) تمامی استاندارد مخازن و الزامات استاندارد رعایت شده که باعث تولید محصولی با امنیت و کارایی بالا شده است.

مشخصات فنی مخزن کمپرسور هوا (مخزن تحت فشار)

حجم از 500 لیتر تا 10000 لیتر

فشار کاری در مخزن باد با ظرفیت پایین بین 7 بار تا 10 بار

فشار کاری در مخازن با ظرفیت بالا بین 13 بار تا 18 بار

فشار کاری مخزن باد در کمپرسور فشار قوی از 20 بار به بالا

درون مخازن با سه لایه رنگ اپوکسی پوشیده شده که مقاومت بالایی در برابر خوردگی ایجاد میکند

مجهز به سوپاپ اطمینان تخلیه هوا

دریچه منهول استاندارد جهت بازدید داخل مخزن توسط اپراتور

مجهز به شیر تخلیه برقی و دستی
مجهز به مانومتر هوا

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.